‘ÇOCUKLUK AŞKIMSIN’ MARŞININ VÜCUT BULMUŞ HALİDİR TUNCER HUNCA.

YARIM ASIRI AŞAN AMA HEP GENÇ KALAN SARI KIRMIZI BİR HAYATTIR.

Tuncer Hunca, 1961 İstanbul doğumludur. Louisiana State University’de Kimya Mühendisliği alanında eğitim gördükten sonra İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Yüksek Lisansı yapmıştır.

1986 senesinde Hunca Kozmetik yönetiminde görev almaya başlamış, bir süre sonra Hunca Kozmetik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğuna oturmuştur. Köklü bir marka mirasını, başarılarla geleceğe taşımayı başarmıştır.

Hayata gözlerini açtığı andan itibaren gerçek bir Galatasaraylı, 52 yıldır da Galatasaray Spor Kulübü üyesidir. Yarım aşırı aşan sarı kırmızıya adanmış bir hayata; sayısız deneyim sığdıran Hunca, 2000-2001 sezonu Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nda yer almıştır.

2001-2002 sezonunda Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Genel Sekreterliği görevini gururla yerine getirmiş, Yardımlaşma Sandığı Başkan Yardımcılığı sorumluluğunu da tüm tecrübesi ile üstlenmiştir.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Üyesi ve Olimpiyat Komitesi Üyesi olan Hunca, TÜSİAD ve Türk Amerikan İş Adamları Derneği’nde de aldığı görevlerle adından söz ettirmiştir.

İngilizce bilen ve evli olan Tuncer Hunca, 1 kız ve 1 erkek evlat sahibidir.